Самостійно зробити сайт насправді не так складно, як багато кому здається. Часто при цьому навіть досвідчені програмісти майже не програмують, тобто, працюють з кодом дуже мало або зовсім нічого в ньому не змінюють. Головна причина такої ситуації – розвиток готових «движків» сайтів, які називаються CMS або система управління (адміністрування) сайтів. І одна з самих популярних CMS – це WordPress.
Чому так популярні готові CMS
Колись кожен програміст писав програмний код сайтів «з нуля». Але навіть в ті часи кожен з них поступово приходив до того, що збирав програмні модулі в якусь систему, яка дозволяла через швидкі настройки зробити новий сайт, доповнити його за необхідністю ще якимись модулями. А саме головне, така система дає змогу користувачам самостійно наповнювати та обновляти інформацію на сайті.
Йшов час, і найкращі розробки в цій сфері стали самостійними продуктами та отримали назву CMS (Content Management System). Серед них є платні комерційні продукти з закритим кодом, і безплатні, програмний код яких доступний кожному бажаючому. Під безплатні CMS пишеться велика кількість окремих модулів, які можна встановити як доповнення на сайт. Їх найчастіше називають плагінами.
WordPress: безкоштовна CMS для будь-яких сайтів
Напочатку CMS WordPress призначалася виключно для блогів та сайтів з новинами та різними статтями. Вона дуже проста з точки зору користувача, інтерфейс інтуїтивно зрозумілий, сайт на WordPress швидко загружається у користувачів і потребує мінімум ресурсів на сервері.
Завдяки тому, що WordPress має повністю відкритий код, сьогодні вже кількість плагінів під цю CMS важко навіть порахувати.
На WordPress можна зробити без програмування:
- Особистий або корпоративний сайт;
- Блог або новинний портал;
- Інтернет-магазин будь якої складності;
- Лендінг (одностранічник) або маленький сайт-візитку і багато іншого.
Бібліотеки в інтернеті пропонують великий вибір програмних модулів під будь-які запроси, від візуальних конструкторів сторінок до спливаючих вікон, онлайн-чатів, кабінетів клієнта, підключення онлайн-оплати і таке інше. Крім того, в мережі є купа різноманітних шаблонів дизайну під WordPress, як безкоштовних, так і платних.
Саме тому дуже часто для комерційних сайтів обирають саме WordPress. Працювати з цією CMS просто, розробка сайтів займає мінімум часу, не потребує великих бюджетів. Одночасно і фрілансери часто обирають WordPress, бо вони теж цінують простоту та швидкість. Звісно, такі сайти в розробці коштують не дуже дорого. Зате замовлень на них завжди багато, і навіть новачки в професії доволі швидко знаходять свої перші проекти. З часом кожен спеціаліст обирає сам, як йому цікавіше розвиватися. Але навички швидко зробити сайт на WordPress зайвими ніколи не бувають.